مشاوره و آموزش پایان نامه علوم و مهندسی آب در مقطع ارشد

تحقیقات در حال انجام در زمینه هیدرولوژی و منابع آب با فرآیند آب های سطحی و زیرزمینی، هیدرومتئومولوژی و هیدروکلایدولوژی، واکنش آبخیز به اختلال، سنجش از دور، تقسیم داده، مدل سازی هیدرولوژیکی و برآورد پارامترها، برنامه ریزی و مدیریت منابع چند هدفه، مدلسازی عددی انتقال محموله در آب های زیرزمینی و بهینه سازی استفاده مشترک از آب های سطحی و زیرزمینی را در بر می گیرد. این رشته به مطالعه با منشا، وقوع، گردش، توزیع، خواص فیزیکی و شیمیایی آب و تعامل آن با موجودات زنده می پردازد. این مجموعه رشته ها و گرایش های مختلفی را در بر می گیرد. این مجموعه رشته ها و گرایش های مختلفی را در بر می گیرد. گروه تحقیقاتی همراهان با به کارگیری اساتید مجرب، متعهد و متخصص خدمات مشاوره و آموزش پایان نامه علوم و مهندسی آب را با بالاترین کیفیت ارائه می دهد.

گرایش های رشته علوم و مهندسی آب

رشته علوم و مهندسی آب دارای گرایش های مختلفی می باشد که در ادامه به آنها اشاره می شود:

آبياری و زهكشی (Irrigation and Drainage)

این گرایش، به دانشجویان استفاده از اصول مهندسی برای حمایت از زندگی گیاهی با حداقل تخریب منابع آب و خاک، آموزش می دهد. هدف اصلی این گرایش این است که روابط خاک، آب و گیاه و نحوه استفاده از آنها برای مدیریت بهتر منابع طبیعی در تولید غذا را بهتر درک نماید. این گرایش علاوه بر افزایش فهم از مبانی مهندسی، دانشجویان را تشویق می کند تا اثرات زیست محیطی کشاورزی و آبیاری را نیز بررسی کنند. از کاربردهای این گرایش می توان به طراحی، ساخت و نصب سیستم آبیاری، مشاوره فنی، تدریس و پژوهش می پردازد.

سازه هاي آبی (Water  structures)

منابع آب (Water resources)

این گرایش به مطالعه منابع می پردازد و مطالعاتی در زمینه های بوم شناسی، علوم جنگل، زمین شناسی، اقیانوس شناسی، علوم جوی، هواشناسی، ژئومورفولوژی، فیزیک خاک، ژئوشیمی، بهداشت عمومی و میکروب شناسی را در بر می گیرد. مهندسین منابع آب، تجهیزات و سیستم های جدید برای تاسیسات مدیریت منابع آب را توسعه می دهند.

هواشناسی كشاورزی (Agricultural Meteorology)

این گرایش شامل ادغام داده ها و تکنیک های هواشناسی و مشکلات کشاورزی، از قبیل تولید محصول، رطوبت خاک، استرس رطوبت و مهاجرت آفات است.

درس های مربوط به رشته علوم و مهندسي آب

زبان عمومی و تخصصی (انگليسی) – رياضيات – هيدروليك و هيدروليك انهار – رابطه آب و خاك و گياه – سيستم هاي آبياری – مهندسي زهكشی – هيدرولوژی – مكانيك خاك – ساختمانهای انتقال و توزيع آب – هيدرولوژي آب هاي سطحی و زيرزمينی – آمار و احتمالات – مديريت منابع آب – دروس تخصصی هواشناسی كشاورزی(هوا و اقليم شناسی، زراعت، باغبانی، خاك شناسی، آبياري، گياه پزشكی).

نرم افزارهای رشته علوم و مهندسي آب

GMS-Open Channel Design- PipeFlow Expert -Arc GIS و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *